Testowanie oprogramowania i elektroniki

technologia-testowanie

TECHNOLOGIA

Testowanie

Konstruowanie to nie tylko wiedza z zakresu elektroniki, ale także sprawdzanie jej w różnych warunkach środowiskowych. Do tych celów poza wykwalifikowanym zespołem testerów posiadamy niezbędne urządzenia
i aparaturę

Testowanie

Projektowanie i konstruowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu elektroniki i oprogramowania nie może dzisiaj obyć się bez rzetelnego procesu wnikliwego testowania nowych rozwiązań czy prototypów. Wykwalifikowany zespół testerów, nowoczesne urządzenia i aparatura zapewnia nam wykonanie szczegółowej inspekcji wytworzonych rozwiązań i zapewnia komfort użytkowania bez obaw o potencjalne problemy.

Comatiq zapewnia swoim klientom zespół doświadczonych ekspertów, którzy od lat specjalizują się w realizowaniu testów jednostkowych, testów automatycznych, a także specyficznych testów dostosowanych do potrzeb norm, standardów i preferencji klientów. Wszystko to realizowane jest za pośrednictwem najnowszych standardów testowania i z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury i oprogramowania, które zapewnia wydajność testów i okrycia każdego scenariusza testowego.

Dlaczego proces testowania jest tak istotny?

Od dawna już proces testowania stanowi jeden z najistotniejszych obszarów projektowania nowych rozwiązań technologicznych. Dotyczy to zarówno prototypów urządzeń elektronicznych, jak i dowolnego oprogramowania. Stworzenie projektu nowego rozwiązania i wytworzenie go to pozornie całość pracy, która musi się odbyć w celu dostarczenia najwyższej jakości rozwiązań. Jednak bez rygorystycznych procedur testowych nie jesteśmy w stanie z całą pewnością stwierdzić, czy system informatyczny lub produkt mechaniczny w pełni odzwierciedla pierwotne założenia i jest w stanie spełnić nasze oczekiwania względem wydajności, stabilności i jakości realizowanych usług.

Usługa testowania to zatem integralna część procesu projektowego, która obejmuje testowanie jednostkowe, automatyzację testów z wykorzystaniem owoczesnych narzędzi, a także testowanie sprzętowe i badanie urządzeń z wykorzystaniem dedykowanych temu narzędzi. W przypadku specyficznych procesów testowanie kończy się realizacją niezawodnej inspekcji optycznej, która pozwoli stwierdzić, czy wykonana praca jest zgodna z tym, co planowano na etapie projektu.

Rodzaje testów dostosowane do specyfiki projektu

W dzisiejszych czasach większość urządzeń elektronicznych jest kontrolowana z poziomu dedykowanego oprogramowania. Istotną częścią testów jest więc realizacja procesu automatyzacji testów oprogramowania, które zapewniają niezawodność wdrażanego systemu informatycznego, a także zapewniają niskie koszty testowania, szybki czas pokrycia wszystkich przypadków testowych oraz wysoką jakość produktu gotowego. W zależności od naszych potrzeb, testy mogą przybrać formę całkowicie automatycznych lub półautomatycznych. W drugim wariancie testy jednostkowe przeprowadzane są ręcznie i mogą one dotyczyć najistotniejszych funkcjonalności i cech oprogramowania, które odpowiadają za kluczowe procesy.

Obszar testowania to także usługi związane z wykonywaniem ogólnie pojętych testów środowiskowych. To istotna gałąź testowania, która wymaga dokładnej weryfikacji, czy konkretne rozwiązanie, czy to w postaci produktu elektronicznego, czy oprogramowania spełnia normy prawne, jakościowe lub normy bezpieczeństwa. W tym celu za pośrednictwem odpowiednio zaprojektowanej aparatury i ekspertów z doświadczeniem realizowane jest ciąg testów mających na celu dokładną inspekcję i dostosowanie produktu do obowiązujących norm.

Comatiq wykorzystuje systemy testowe, które pozwalają na obsługę zaawansowanych procesów testowania dostosowanych do potrzeb zewnętrznych i wewnętrznych klienta. Firma świadczy także usługi w zakresie doradztwa związanego ze zgodnością z normami i przepisami, co pozwoli w komfortowy, tani i szybki sposób wprowadzić swoje rozwiązania na rynek.

Rozwijaj swój biznes poprzez świadczenie najwyższej jakości

W dzisiejszym, mocno konkurencyjnym pod względem biznesowym świecie klienci coraz rzadziej kierują się tylko ceną produktu. Ta, oczywiście istotna powoli jednak schodzi na drugi plan. To właśnie jakość produktów, oprogramowania lub usług jest obecnie kluczem do zyskania nowych klientów, zbudowania zaufania wokół marki oraz ekspansji na nowe rynki. Najwyższą jakość jednak osiąga się nie przypadkowo, a w procesie długotrwałych i szczegółowych testów funkcjonalnych, automatycznych i środowiskowych.

To właśnie proces testowania, wcześniej niedoceniany dzisiaj stanowi jeden z najważniejszych etapów rozwijania nowych gałęzi technologicznych i świadczenia nowoczesnych usług. Testując nowe rozwiązania, rozwijamy swój własny biznes i dajemy klientom gwarancję niezawodności naszych produktów przy zachowaniu tych samych kosztów.

NEWSLETTER

Zapisz się na Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami o naszych działaniach, nowych produktach, sukcesach? Zapisz się na nasz Newsletter!