Testowanie produktów elektronicznych i oprogramowania

technologia-testowanie

TECHNOLOGIA

Testowanie

Konstruowanie to nie tylko wiedza z zakresu elektroniki, ale także sprawdzanie jej w różnych warunkach. Testowanie produktów elektronicznych w zmiennym otoczeniu środowiskowym jest kluczowe, by finalny rezultat był zgodny z oczekiwaniami i pożądaną specyfikacją. Do tych celów poza wykwalifikowanym zespołem testerów posiadamy niezbędne urządzenia i aparaturę. To sprawia, że w SIM Comatiq testowanie elektroniki wykonujemy równie rzetelnie, sumiennie i precyzyjnie, co wszystkie inne usługi z naszej oferty.

Testowanie produktów i układów elektronicznych w SIM Comatiq

Projektowanie i konstruowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu elektroniki i oprogramowania nie może dzisiaj obyć się bez rzetelnego procesu wnikliwego testowania nowych rozwiązań czy prototypów. W SIM Comatiq testowanie układów elektronicznych możemy realizować na najwyższym poziomie dzięki wykwalifikowanemu zespołowi testerów, nowoczesnym urządzeniom i aparaturom. To wszystko zapewnia nam możliwość wykonania szczegółowej inspekcji wytworzonych rozwiązań i zapewnia komfort użytkowania bez obaw o potencjalne problemy.

SIM Comatiq zapewnia swoim klientom zespół doświadczonych ekspertów, którzy od lat specjalizują się w realizowaniu m.in.: 

 • testów jednostkowych, 
 • testów automatycznych, 
 • specyficznych testów dostosowanych do potrzeb norm, standardów i preferencji klientów. 

W Comatiq testowanie elektroniki czy oprogramowania realizowane jest za pośrednictwem najnowszych standardów, aktualnej wiedzy branżowej i z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury i oprogramowania, które zapewnia wydajność testów.

Dlaczego testowanie elektroniki jest tak istotne?

Od dawna już proces testowania oprogramowania czy elektroniki stanowi jeden z najistotniejszych obszarów projektowania nowych rozwiązań technologicznych. Stworzenie projektu nowego rozwiązania i wytworzenie go to pozornie całość pracy, która musi się odbyć w celu dostarczenia najwyższej jakości rozwiązań. Jednak bez rygorystycznych procedur testowych nie jesteśmy w stanie z całą pewnością stwierdzić, czy system informatyczny lub produkt mechaniczny w pełni odzwierciedla pierwotne założenia i jest w stanie spełnić nasze oczekiwania względem wydajności, stabilności i jakości realizowanych usług. Dlaczego warto zadbać o testowanie elektroniki i oprogramowania? To takie aspekty, jak:

 • zapewnienie jakości – testowanie produktów elektronicznych i informatycznych umożliwia identyfikację i eliminację błędów, co przekłada się na wyższą jakość finalnego produktu. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia awarii czy defektów, co mogłoby zaszkodzić reputacji firmy.
 • zgodność z oczekiwaniami użytkowników – testy pozwalają upewnić się, że produkt spełnia oczekiwania i potrzeby użytkowników. To kluczowe, by zapewnić satysfakcję klientów i uniknąć rozczarowania związanego z niedziałającym lub niedopracowanym produktem.
 • oszczędność czasu i kosztów – wykrycie i poprawa błędów na etapie testów jest znacznie tańsze i szybsze niż naprawa problemów już po wprowadzeniu produktu na rynek. Testowanie pozwala uniknąć kosztownych napraw czy reakcji kryzysowych.
 • zachowanie konkurencyjności – w dynamicznym świecie rynkowym, szybkość wprowadzenia produktu na rynek jest kluczowa. Testowanie umożliwia sprawne i pewne wprowadzenie jakościowego i kompletnego produktu, co przekłada się na konkurencyjność na rynku.

Mając na uwadze powyższe kwestie, testowanie elektroniki i oprogramowania jest nieodłącznym etapem w realizowaniu każdego projektu.

Na czym polega testowanie produktów elektronicznych w Comatiq?

Usługa testowania to integralna część procesu projektowego, która obejmuje kilka etapów i czynności. To m.in.:

 • testowanie jednostkowe,
 • automatyzacja testów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi,
 • testowanie sprzętowe
 • badanie urządzeń z wykorzystaniem dedykowanych temu narzędzi.
 • w przypadku specyficznych procesów testowanie kończy się realizacją niezawodnej inspekcji optycznej.

Wszystko to pozwala stwierdzić, czy wykonana praca jest zgodna z tym, co planowano na etapie projektu. W SIM Comatiq zawsze dbamy o to, by testowanie oprogramowania i innych zleceń było dopasowane do charakteru zlecenia, efektywne i pozwalało wyciągnąć realne wnioski.

Rodzaje testów dostosowane do specyfiki projektu

W dzisiejszych czasach większość urządzeń elektronicznych jest kontrolowana z poziomu dedykowanego oprogramowania. W procesie tworzenia i opracowywania elektronicznych rozwiązań istotne jest dostosowanie testów do konkretnych wymagań i charakterystyki projektu. Stanowi to kluczowy element zapewnienia optymalnej jakości oraz funkcjonalności produktu. Dzięki odpowiednio dobranemu testowaniu układów elektronicznych możliwe jest precyzyjne ocenienie wydajności i zgodności z oczekiwaniami nawet najbardziej złożonych projektów elektronicznych

Testowanie oprogramowania

Istotną częścią testów jest realizacja procesu automatyzacji testów oprogramowania. Zapewniają one:

 • niezawodność wdrażanego systemu informatycznego,
 • niskie koszty testowania,
 • szybki czas pokrycia wszystkich przypadków testowych,
 • wysoką jakość produktu gotowego.

W zależności od potrzeb testowanie oprogramowania może przybrać formę całkowicie automatyczną lub półautomatyczną. W drugim wariancie testy jednostkowe przeprowadzane są ręcznie i mogą one dotyczyć najistotniejszych funkcjonalności i cech oprogramowania, które odpowiadają za kluczowe procesy.

Testy środowiskowe

Obszar testowania to także usługi związane z wykonywaniem ogólnie pojętych testów środowiskowych. To istotna gałąź testowania, która wymaga dokładnej weryfikacji, czy konkretne rozwiązanie, czy to w postaci elektroniki, czy oprogramowania spełnia:

 • normy prawne,
 • normy jakościowe,
 • zasady bezpieczeństwa.

W tym celu za pośrednictwem odpowiednio zaprojektowanej aparatury i ekspertów z doświadczeniem realizowane jest testowanie elektroniki czy oprogramowania, mające na celu dokładną inspekcję i dostosowanie produktu do obowiązujących norm.

Comatiq wykorzystuje systemy testowe, które pozwalają na obsługę zaawansowanych procesów testowania dostosowanych do potrzeb zewnętrznych i wewnętrznych klienta. związanego ze zgodnością z normami i przepisami, co pozwoli w komfortowy, tani i szybki sposób wprowadzić swoje rozwiązania na rynek.

Rozwijaj swój biznes poprzez jakość – wybierz testowanie elektroniki i oprogramowania

W dzisiejszym mocno konkurencyjnym pod względem biznesowym świecie klienci coraz rzadziej kierują się tylko ceną produktu. Ta, oczywiście istotna powoli jednak schodzi na drugi plan. To właśnie jakość produktów, oprogramowania lub usług jest obecnie kluczem do zyskania nowych klientów, zbudowania zaufania wokół marki oraz ekspansji na nowe rynki. Najwyższą jakość jednak osiąga się nie przypadkowo, a w procesie długotrwałych i szczegółowych testów funkcjonalnych, automatycznych i środowiskowych.

To właśnie testowanie czy to produktów elektronicznych, czy w każdym innym zakresie, wcześniej niedoceniane dzisiaj stanowi jeden z najważniejszych etapów rozwijania nowych gałęzi technologicznych i świadczenia nowoczesnych usług. Testując nowe rozwiązania, rozwijamy swój własny biznes i dajemy klientom gwarancję niezawodności naszych produktów przy zachowaniu tych samych kosztów.

SIM Comatiq – kompleksowe projektowanie i testowanie oprogramowania oraz produktów elektronicznych

Co jest kluczem do sukcesu w dzisiejszym, mocno konkurencyjnym rynku? Wysoka jakość usług i produktów. A jak osiągnąć najwyższą jakość? Odpowiedź jest prosta – poprzez długotrwałe i szczegółowe procesy testowania, w tym testowanie produktów elektronicznych.

W ramach procesu projektowego zapewniamy naszym klientom szeroki zakres możliwości – od testów jednostkowych, poprzez zautomatyzowane testowanie oprogramowania, po specyficzne testy dostosowane do potrzeb norm i standardów. Wszystko to z użyciem najnowszych standardów i aparatury testowej. Niezawodność tych testów daje nam pewność, że nasze produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jako wykwalifikowani eksperci z odpowiednim zapleczem technicznym zapewniamy projektowanie elektroniki obejmujące oprogramowanie dla przemysłowych systemów sterowania.

O wielu lat realizujemy systemy sterowania oświetleniem, a jednym z naszych produktów jest sterowanie oświetleniem przemysłowym DALI.

Projektowanie i konstruowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu elektroniki i oprogramowania to nasza codzienność. Pomożemy zadbać o całość kompleksowo przeprowadzając także testowanie produktów i układów elektronicznych. Zapraszamy!

NEWSLETTER

Zapisz się na Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami o naszych działaniach, nowych produktach, sukcesach? Zapisz się na nasz Newsletter!