Montaż SMD, produkcja

technologia-produkcja

TECHNOLOGIA

Produkcja

Posiadamy profesjonalny park maszynowy do montażu powierzchniowego elementów SMD. Montaż w technologii SMD wykonujemy na linii montażowej Yamaha. Projekty prototypowe i produkcję małoseryjną realizujemy za pomocą automatów Mechatronika. Wysoką jakość montażu uzyskujemy stosując pasty lutownicze (ołowiowe i bezołowiowe) najwyższej jakości. Posiadamy dwa piece konwekcyjne w tym jeden stanowiący element linii montażowej. Wykonane produkty zostają poddane wnikliwej analizie dzięki inspekcji optycznej, eliminującej ewentualne błędy procesu produkcji.

ems.sim.com.pl

Zobacz więcej

Montaż powierzchniowy elementów SMD

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii wymusza na producentach stosowanie coraz to mniejszych objętościowo komponentów, które w żadnym wypadku nie odbiegają od większych modeli funkcjonalnością czy wydajnością. To właśnie proces miniaturyzacji technologicznej, tak dobrze widoczny w branży przemysłu wymusił zastosowanie komponentów SMD.

Surface Mount Device to grupa elementów, w skład której wchodzą kondensatory, oporniki, tranzystory, układy scalone i inne, równie istotne dla elektroniki komponenty stanowiące bazę do realizacji nowoczesnego montażu SMT. Cechą charakterystyczną komponentów wchodzących w skład grupy SMD
jest bardzo mały rozmiar, pozbawiony oznaczeń wartości na obudowie oraz płaska obudowa z widocznymi końcówkami lutowniczymi.

Ze względu na wrażliwość komponentów SMD na ryzyko występowania przepięć, muszą one być montowane w odpowiednich warunkach, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska ESD. To właśnie odpowiednia technologia, zaawansowana linia produkcyjna oraz zapewnienie optymalnych warunków drastycznie zwiększa jakość wykonanych produktów, a także ogranicza koszty montażu powierzchniowego.

Dlaczego warto postawić na montaż powierzchniowy SMD

Wykorzystanie profesjonalnego parku maszynowego, którym dysponuje marka Comatiq to klucz do sukcesu i zadowolenia klientów decydujących się na zlecenie wykonania montażu SMD. Dzięki wykorzystaniu tej metody proces produkcyjny SMT jest niezwykle wydajny, co zapewnia szybki czas realizacji procesu, a także możliwość gęstego rozmieszczenia wszystkich elementów po obu stronach płytki.

Nowoczesna linia montażowa, która wykorzystywana jest w montażu w technologii SMD, gwarantuje lepsze właściwości mechaniczne a także elektryczne płytek. To z kolei w długim okresie wpływa na możliwość osiągania znacznie lepszych właściwości przy wykorzystaniu wyższych częstotliwości, a także odporność w przypadku wstrząsów.

Montaż SMD to także najlepszy sposób na wyprodukowanie niezbędnych w elektronice komponentów przy zachowaniu optymalizacji kosztowej przedsiębiorstwa. To o czym warto pamiętać, wybierając metodę montażu, to jednostkowy koszt. Ten w przypadku procesu montażu powierzchniowego elementów SMD jest niezwykle niski.

Montaż seryjny lub prototypowy – wysoka jakość bez względu na wolumen zamówienia

Jak wcześniej wspomniano, montaż w technologii SMD wykonywany jest na nowoczesnej linii montażowej Yamaha. Ze względu na specyficzne wymagania, każdy element elektroniczny musi zostać poddany montażowi w dokładny sposób, dlatego też nie ma mowy o ręcznym montażu SMT. Zaawansowana linia produkcyjna jest w stanie osiągnąć wydajność nawet 40 tysięcy położonych komponentów na godzinę.

Każdy proces jest wykonywany ze szczególnym uwzględnieniem najwyższej jakości, która wynika między innymi z zastosowania ołowiowej i bezołowiowej pasty lutowniczej. Jak wygląda standardowy proces montażu SMT? Jak wcześniej wspomniano, odbywa się on w sposób całkowicie automatyczny i składa się z kilku konkretnych etapów. Na samym początku specjalny szablon zapewnia optymalne nałożenie pasty lutowniczej na pola lutownicze. Następnie poszczególne elementy są pobierane z podajników i układane na płytce PCB. Kolejny etap to lutowanie w piecu. Proces ten realizowany jest bardzo szybko przy zachowaniu niezwykłej precyzji i dokładności.

Co jednak w przypadku produkcji małoseryjnej lub prototypowej? Ta realizowana jest za pomocą dedykowanych automatów Mechatronika. W ramach całej linii montażowej wykorzystywane są także piece konwekcyjne. Realizacje By zapewnić najwyższą jakość wykonanych produktów, Comatiq stosuje dodatkową, wnikliwą analizę finalnego efektu pracy. W tym celu stosowana jest precyzyjna inspekcja optyczna, która na celu ma wyeliminowanie wszystkich potencjalnych nieścisłości i błędów, które mogły zostać automatycznie popełnione podczas etapu produkcji. Wprawdzie profesjonalna i nowoczesna linia montażowa marki Yamaha zapewnia najwyższą jakość realizowanego procesu, to jednak inspekcja optyczna daje całkowitą pewność, że każdy element wychodzi z uwzględnieniem rygorystycznych standardów. Dodatkowa kontrola jakościowa stosowana przez ekspertów daje gwarancję, że produkt gotowy bez względu na wolumen zamówienia będzie w równym stopniu wyprodukowany w sposób zgodny z najwyższymi standardami. Dowodem na wysoką jakość są certyfikaty ISO, które stanowią rezultat wieloletniego doświadczenia ekspertów Conatiq i działania w zgodzie z zasadami mającymi na celu ochronę środowiska.

Realizacje

By zapewnić najwyższą jakość wykonanych produktów, Comatiq stosuje dodatkową, wnikliwą analizę finalnego efektu pracy. W tym celu stosowana jest precyzyjna inspekcja optyczna, która na celu ma wyeliminowanie wszystkich potencjalnych nieścisłości i błędów, które mogły zostać automatycznie popełnione podczas etapu produkcji. Wprawdzie profesjonalna i nowoczesna linia montażowa marki Yamaha zapewnia najwyższą jakość realizowanego procesu, to jednak inspekcja optyczna daje całkowitą pewność, że każdy element wychodzi z uwzględnieniem rygorystycznych standardów.

Dodatkowa kontrola jakościowa stosowana przez ekspertów daje gwarancję, że produkt gotowy bez względu na wolumen zamówienia będzie w równym stopniu wyprodukowany w sposób zgodny z najwyższymi standardami. Dowodem na wysoką jakość są certyfikaty ISO, które stanowią rezultat wieloletniego doświadczenia ekspertów Conatiq i działania w zgodzie z zasadami mającymi na celu ochronę środowiska.

NEWSLETTER

Zapisz się na Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami o naszych działaniach, nowych produktach, sukcesach? Zapisz się na nasz Newsletter!