PL

O Firmie

Obszar działalności

ComatIQ to stabilny i zintegrowany system automatyki budynkowej, opracowany przez polską firmę inżynierską z doświadczeniem zdobywanym od 1992 roku. Dzięki wysokim kompetencjom technicznym zespołu może być dostosowany do specyficznych oczekiwań niemal każdego inwestora, z jednoczesnym zapewnieniem stałego i szybkiego wsparcia technicznego przez cały okres eksploatacji. System sprawdza się najlepiej do zarządzania oświetleniem i/lub energią w sieciach obiektów wielkopowierzchniowych, dzięki czemu pozwala na znaczące obniżenie jej kosztów. Ze względu na inżynierski, a nie marketingowy charakter firmy, system jest dostępny w cenie znacznie bardziej konkurencyjnej niż produkty najbardziej znanych producentów.


Prace badawczo-rozwojowe nad systemem ComatIQ przeprowadzono w ramach projektu badawczego realizowanego pt.: "ComatiQ - System zarządzania automatyką i energią w sieciach obiektów rozproszonych, wykorzystujący adaptacyjne modele zachowań użytkowników i urządzeń”. Projekt B+R współfinansowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 

Opracowana technologia pozwoliła na stworzenie rozwiązania zarządzającego dużą siecią budynków i działającego podobnie do żywego organizmu, który odbiera sygnały i na bieżąco na nie odpowiada. Czujniki umieszczone w budynkach rejestrują ruch, stopień wilgotności, liczbę użytkowników przebywających w budynku czy zapalone lampy. System ten umożliwia wykrywanie stanów przedawaryjnych, wezwie służby ratunkowe, ale przede wszystkim monitorował będzie zużycie energii, ograniczy jej zużycie. Rozwiązanie zgodne jest z Dyrektywą Energy using Products – EuP oraz Energy Performance of Buildings Directive – EPBD.


System COMATIQ łączący funkcjonalności Business Intelligence z funkcjonalnościami BMS i BEMS, pozwala na przewidywanie stanów awaryjnych urządzeń, które nie posiadają jeszcze swoich charakterystycznych wzorców. System bazuje na algorytmach sztucznej inteligencji, wykorzystującej mechanizmy semantyczne, zbiory rozmyte, zbiory przybliżone, oraz sieci neuronowe do analizy wykorzystywania mediów (energia elektryczna, woda, gaz itd.) w sieciach obiektów (budynków). W tym celu przy jego tworzeniu wykorzystano olbrzymie ilości danych (Big Data) oraz sieć WAN (wykorzystującą różne media transmisyjne). Działanie systemu opiera się na innowacyjnych modułach komunikacyjnych, zapewniających łączność poszczególnych modułów w poszczególnych obiektach z infrastrukturą chmurową – zgodnie z nowatorską koncepcją przemysłowego Internetu rzeczy.Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. jest niezależną polską firmą technologiczną specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne.  W oparciu o wyłącznie polski kapitał działamy na rynku nieprzerwanie od 1992 roku. Głównym obszarem  naszych projektów badawczych i rozwojowych jest implementacja w produktach użytkowych najnowszych technologii związanych z analizą, przetwarzaniem, archiwizowaniem danych. Doświadczenie zdobyte podczas 28 lat działalności na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych, w tym również konsekwentne wykorzystanie w rozwiązaniach najnowszych, światowych osiągnięć technologicznych z obszaru cyberbezpieczeństwa, daje naszym kontrahentom gwarancję jakości dostarczanych produktów, wykorzystania podczas realizacji zleceń najlepszych praktyk projektowych, konstrukcyjno-informatycznych, produkcyjnych i wdrożeniowych. 

Nasze podejście do rynku jest unikalne. Pełna elastyczność w projektowaniu zarówno sprzętu jak i oprogramowania sprawia, że oferowane przez nas systemy mogą być dostosowane do potrzeb każdego klienta. Potencjał technologiczny oraz kapitał ludzki stanowią zaplecze pozwalające podejmować indywidualne projekty w zakresie projektowania oraz produkcji elektroniki i rozwiązań informatycznych na zlecenie. Projektujemy i skutecznie wdrażamy rozwiązania projektowane przy współudziale naszych Klientów. 

Bierzemy udział w wielu programach rozwojowych i projektach badawczych. Nasze unikalne podejście do Klienta, technologii, projektowania i wizji produktu wielokrotnie było doceniane i nagradzane w konkursach wspierających szerzenie kultury innowacyjności. Posiadamy tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju.  

Portfolio produktów własnych jakie opracowaliśmy i oferujemy obejmuje m.in.:

  • Cyfrowe rejestratory rozmów telefonicznych oraz radiowych, rejestratory danych IP, rejestratory korespondencji lotniczej,
  • Dedykowane konsole do zarządzania łącznością bezprzewodową w systemach cyfrowych,
  • Systemy śledzenia pojazdów dla służb specjalnych,
  • Systemy telemetryczne,
  • Systemy automatyki budynkowej oraz systemy sterowania w budynkach indywidualnych, biurowych, halach magazynowych, budynkach użyteczności publicznej,
  • Systemy powiadamiania o zdarzeniach alarmowych monitorowanej infrastruktury teletechnicznej/informatycznej,
  • Systemy monitorowania zasilania i temperatury w serwerowniach.

Naszymi Klientami, w kraju i za granicą, są: Banki, Biura Maklerskie, Instytucje Finansowe, Ubezpieczeniowe, Fundusze Inwestycyjne, Firmy Telemarketingowe, jednostki Ratownictwa Medycznego, Służby Mundurowe, Operatorzy Telekomunikacyjni, Kopalnie, Huty, Zakłady Energetyczne, Zakłady Gazownicze, Rafinerie, Wodociągi, Porty lotnicze, Stocznie, Firmy Ochroniarskie  i wiele innych.

W trosce o zadowolenie naszych klientów dbamy, aby nasze zasoby oraz stosowane technologie odpowiadały najwyższym standardom jakości. Wszelkie procesy projektowe, produkcyjne i usługowe podlegają cyklicznym, rygorystycznym audytom jakościowym. Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2018.

O firmie