Nowa realizacja dla firmy RK Niedziałek

Inteligentny system sterowania oświetleniem DALI – COMATIQ w nowym magazynie firmy RK NIEDZIAŁEK

Firma RK NIEDZIAŁEK jest hurtownią motoryzacyjną działającą na terenie południowo-wschodniej Polski. Dysponuje nowoczesnym Centrum Logistycznym w Lublinie  i 14 oddziałami na terenie całego województwa Lubelskiego.

Nowy magazyn to ponad 2500 m2 powierzchni  wielopoziomowego składowania a także  nowoczesne  rozwiązania logistyczne i teleinformatyczne, w tym inteligentny system sterowania oświetleniem, który poza zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników, w znaczący sposób pozwala na ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem energii.

W oparciu o doświadczenie ekspertów z firmy COMATIQ, wspólnie z firmą RK NIEDZIAŁEK opracowaliśmy indywidualne rozwiązanie, które spełniło oczekiwania Klienta.

Inteligentny system sterowania oświetleniem COMATIQ działa w magazynie głównym na 3 kondygnacjach. Zarządza, podzielonymi na 53 grupy, 240 oprawami LED DALI i 75 czujnikami ruchu.

Zastosowane Multisensory COMATIQ umożliwiają sterowanie oświetleniem przy wykryciu ruchu w alejkach magazynowych. W następstwie zostają uruchomione oprawy LED, które utrzymują  zaprogramowany strumień światła i czas świecenia. Po opuszczeniu pola detekcji przez pracownika magazynu czujniki wygaszają oprawy, które przechodzą w stan czuwania. Takie rozwiązanie pozwala znacząco obniżyć koszty zużycia energii, nawet do 70% kosztów związanych z oświetleniem, co biorąc po uwagę że nasza Firma pracuje 24/7  jest bardzo wymierną korzyścią.